Zwycięstwo dalekie od spektakularnego

pon, 1 października 2018 godz. 07:51:47 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. XPB

Lider mistrzostw F1, zwycięzca Grand Prix Rosji – Lewis Hamilton przyznał, że wygrana w Soczi była daleka od spektakularnej, po zastosowaniu przez Mercedesa poleceń zespołowych.
 
Hamilton podążał za kolegą z Mercedesa – Valtterim Bottasem podczas wczesnych etapów wyścigu, ale para została poproszona o zamianę pozycji po pit stopach w związku z obawami, że Hamilton straci miejsce na rzecz Sebastiana Vettela, głównego rywala w walce o tytuł.
 
Pod tym względem GP Rosji było trudnym wyścigiem dla Mercedesa.
 
- To naprawdę trudny dzień, ponieważ Valtteri wykonał fantastyczną robotę przez cały weekend i to on był prawdziwym zwycięzcą – powiedział Hamilton.
 
- Oczywiście, teraz nie walczy o mistrzostwo, ale to był świetny weekend dla zespołu – dodał. – Cała ekipa wykonała wyjątkową robotę uzyskując przewagę nad Ferrari i notując dublet.
 
- Rozumiem, że to było trudne dla Valtteriego, bowiem zasłużył na zwycięstwo. Jednak jako zespół staramy się o obydwa mistrzostwa. Chociaż to nie było spektakularne wiem, że świetnie sobie poradzi w nadchodzących wyścigach – uznał.

fot. XPB