Zwycięski samochód albo zmiana zespołu

śro, 13 września 2017 godz. 11:22:31 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

Daniel Ricciardo przyznał w rozmowie z motorsport.com, że jego dalsza współpraca z zespołem Red Bull Racing jest zależna od przyszłorocznego samochodu ekipy. Jeśli Australijczyk nie będzie w stanie walczyć o mistrzowski tytuł, to rozpocznie on poszukiwania nowego pracodawcy. Obecna umowa kierowcy Red Bulla wiąże go z zespołem do końca 2018 roku.

- Nadal czekam z niecierpliwością [na mistrzowski samochód-red.]. Nie chcę opuścić F1 bez tytułu mistrzowskiego. Obecnie uważam, że stać mnie na to i zdobędę go prędzej czy później. Myślałem, że w tym roku będziemy naprawdę konkurencyjni, ale tak nie jest. Nadal zdobywamy miejsca na podium, ale nie walczymy o tytuły. Z mojego punktu widzenia, Red Bull musi dołączyć do tej walki w przyszłym roku. Jestem tu od kilku lat i musimy zrobić większy krok w przód. Musimy być pewni, że będziemy mogli wygrywać. Chcę dostać szansę na wygrywanie tydzień po tygodniu - mówił Ricciardo.

- Po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze będę wolny na rynku. Nigdy wcześniej tak nie było. Od samego początku byłem związany z Red Bullem i to było niesamowite. Dalsza współpraca zależy też od nich. Jeśli będą chcieli razem pracować, to zastanowię się nad tym. Kolejna umowa, czy przedłużenie obecnej, nie będzie roczna, a raczej trzyletnia. To duża część mojej dalszej kariery. Będę musiał o tym myśleć, ponieważ chcę być w miejscu, gdzie będę miał szansę na zwycięstwa. Duża część mojego sukcesu zależy od tego, że lubię ten sport. Czuję, że nie wszyscy czerpią z tego tyle radości - dodał.

fot. Red Bull