Zupełnie inny McLaren

wto, 15 stycznia 2019 godz. 06:51:25 skomentuj F1

McLaren | fot. XPB

McLaren rozpocznie sezon 2019 F1 z „zupełnie innym samochodem”.

Takie informacje przekazuje dyrektor zespołu Zak Brown, sugerując, że niedawne problemy brytyjskiej ekipy dobiegły końca.

- To będzie zupełnie inny samochód w porównaniu do 2018 - powiedział Brown dla magazynu Autosprint. - Potrzebujemy dobrych informacji zwrotnych od naszych kierowców, ponieważ w miarę rozwoju zespołu chcemy dwóch samochodów w punktach. Wiedzą o tym i taki jest cel ekipy.

Barwy McLarena przywdzieje Carlos Sainz. W zeszłym roku jeździł dla Renault, na zasadach wypożyczenia z Red Bulla.

- Moja niezależność nadeszła z dwuletnim kontraktem z McLarenem - mówił Sainz. - Mają bardzo przejrzysty plan. Mam nadzieję, że Mclaren dokona tego, do czego byli przyzwyczajeni - będą zwycięskim zespołem. To plan długoterminowy.

- Rozwój przez zimę przebiega zgodnie z planem, choć nie wiadomo, co zrobiła konkurencja
- dodał jeszcze Brown. - Andreas Seidl będzie odpowiedzialny za zarządzanie zespołem F1. Moją rolą jest zapewnienie McLarenowi konkurencyjnej platformy w jakiejkolwiek formie motorsportu, na jaką się decydujemy. F1 jest dla nas priorytetem i muszę mieć pewność, że w odpowiednich miejscach znajdą się właściwe osoby. Są Andreas Seidl James Key, Pat Fry, jestem naprawdę zadowolony z zebranego zespołu.

fot. XPB