Zbliżone tempo Mercedesa i Ferrari

śro, 19 kwietnia 2017 godz. 07:39:43 skomentuj F1

fot. Mercedes

Valtteri Bottas stwierdził, że chociaż Mercedes ma przewagę nad rywalami w kwalifikacjach F1, to Ferrari prezentuje mocniejsze tempo w wyścigach. Ostrzegł jednak, że sytuacja może zmienić się podczas nadchodzącego GP Rosji.

Fin w Bahrajnie zdobył swoje pierwsze pole position w karierze. Wyścig ukończył jednak dopiero na trzecim miejscu za Sebastianem Vettelem z Ferrari i za kolegą z Mercedesa – Lewisem Hamiltonem.

Uważa, że trzy pierwsze wyścigi dały ogólny obraz układu stawki, z Mercedesem szybszym w kwalifikacjach, a Ferrari w wyścigach.

- Myślę, że w kwalifikacjach jesteśmy na czele, to zależy od toru, ale biorąc średnią z ostatnich trzech rund, jesteśmy nieco lepsi – powiedział Bottas. - Mówimy jednak o setnych sekundy.

- W niedzielę są od nas lepsi, przy długich przejazdach z większą ilością paliwa. Jest jednak bardzo ciasno i to zależy od toru i warunków – dodał.

- Rosja to już kompletnie inny obiekt, z innym asfaltem, innymi temperaturami, układem toru, więc każda drobna rzecz, którą możemy zyskać, nawet jeśli to setki sekundy, lub wprowadzimy jakąś poprawkę, która zapewni nam dwie dziesiąte sekundy, to będzie ogromna pomoc - kontynuował.

- Ferrari wykonało lepszą pracę w Bahrajnie. Mi towarzyszy dziwne uczucie ponieważ nie wiem do końca czemu tempo było tak słabe. Wiem, że strata nie pochodzi z samej jazdy, więc jestem pewien , że znajdziemy powód, dlaczego miałem więcej problemów niż Lewis – podsumował.