Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2018 - Wyższe krawężniki na Circuit of The Americas

czw, 15 marca 2018 godz. 17:16:21 skomentuj F1
Tagi: f1, formula 1, whiting, fia

Max Verstappen | fot. XPB

Dyrektor wyścigowy FIA, Charlie Whiting, potwierdził, że na Circuit of The Americas pojawią się nowe, wyższe krawężniki, by nie doszło do kolejnych kontrowersji związanych ze ścinaniem zakrętów i wyjazdami poza tor. W zeszłym roku Max Verstappen po wywalczeniu miejsca na podium otrzymał 5-sekundową karę za opuszczenie toru, co wypchnęło go z czołowej trójki.

- Nie zmienimy naszego podejścia i postąpimy jak w latach 2016-2017. W Meksyku w 2016 roku Lewis ściął pierwszy zakręt i nie wydarzyło się nic podobnego w 2017 roku z powodu środków, które zastosowaliśmy - mówił Whiting dla crash.net.

- Myślę, że zbliżamy się do eliminacji wszystkich kontrowersji. Nie muszę dodawać, że w okolicach, gdzie Max wyjechał z toru, będą pewne krawężniki, podobne do tych, które są na wyjściu z ostatniego i pierwszego zakrętu. Cały czas się uczymy. To trochę jak ściskanie balonu. W zależności, jak go ściskasz, to wyskakuje z różnych stron, ale myślę, że jesteśmy blisko idealnego punktu, w którym nie będziemy się martwić, że kierowca zyska czas, jadąc za szeroko - dodał.

- Mieliśmy kilka problemów w Abu Zabi, gdzie szeroko pojechał Nico Hulkenberg i było jasne, że zyskał, ale nie oddał miejsca. Lepsze dla niego było pozostanie z przodu i otrzymanie pięciosekundowej kary. To staje się normą i musimy rozwiązać też tę kwestię - zakończył.

fot. XPB