Wolff nie skreśla Alonso

wto, 16 maja 2017 godz. 11:19:18 skomentuj F1

Alonso i Hamilton | fot. XPB

Toto Wolff, szef zespołu Mercedesa w F1, przyznał na łamach hiszpańskiej prasy, że nie wyklucza możliwości zatrudnienia w sezonie 2018 Fernando Alonso.

- Nie można z wyprzedzeniem powiedzieć "nie". To byłoby głupie. Jeśli nie jest on najlepszym kierowcą w stawce, to jest jednym z najlepszych. Nadal ma energię i motywację. To końcówka jego kariery, ale to nie oznacza, że nie może wygrywać wyścigów i walczyć o tytuły przez najbliższe 2-3 lata. Jeśli dziś zdecydujesz się na Fernando, to biorąc pod uwagę jego historię jest dużo łatwiej podjąć decyzję. Lewis odgrywa u nas kluczową rolę, ale myślę, że kierowcy akceptują nowe wyzwania, a Fernando z pewnością byłby takowym - mówił Wolff.

- Ważna jest również cała dynamika zespołu. Wszystko musi współpracować i myślę, że Fernando teraz jest inny niż w przeszłości. W odniesieniu do Alonso mamy jednak innych kierowców, którzy są priorytetowi. To przede wszystkim Valtteri [Bottas-red.] i Lewis. Jesteśmy też podekscytowani rozwojem naszych młodych talentów. Fernando jest częścią grupy, która interesujemy się, ale nic więcej. W pełni ufam Valtteriemu, ale jest wiele możliwości na sezon 2018. W 2019 roku będzie sporo zmian, ponieważ wszyscy świetni kierowcy będą dostępni - zakończył.

fot. XPX