Wolff nie chce wyścigów na parkingach

pią, 26 maja 2017 godz. 14:54:24 skomentuj F1
Tagi: wolff, f1, formula 1

Toto Wolff | fot. XPB

Toto Wolff przyznał, że Formuła 1 powinna zrezygnować z wyścigów na torach, które przypominają supermarketowe parkingi i powinna wrócić do korzeni takich jak Monte Carlo, które jest prawdziwym wyzwaniem dla kierowców.

- DNA F1 wywodzi się z najlepszych technologii i najszybszych kierowców, którzy siedzieli w pociskach i prowadzili je. Na Mille Miglia stało się dla mnie jasne, dlaczego kocham ten sport. Chodzi o to, że nikt inny nie odważy się tego robić. Motorsport to życie. W tym jest tak wiele pasji i emocji, które towarzyszyły przez całe pokolenia samochodów i kierowców. Dziś jeżdżąc samochodami, potrzebujesz odwagi. Na niektórych torach więcej, a na innych mniej i nie chcemy ścigać się na obiektach podobnych do supermarketowych parkingów - mówił Wolff.

- Gdy przed laty wypadłeś z zakrętu, bałeś się o swoje życie. Teraz gdy przestrzelisz zakręt, to jedziesz szerzej i wracasz na tor. W Monte Carlo jednak nie i być może ciężko o to na Spa, Monzy i Suzuce. Musimy wrócić do obiektów, które w jasny sposób pokazują, kto jest najlepszy. Monako jest jednym z tych torów - dodał.

fot. XPB