Grand Prix Abu Zabi 2016 - Wolff: Mogliśmy stracić zwycięstwo

nie, 27 listopada 2016 godz. 19:08:57 skomentuj F1
Tagi: wolff, f1, hamilton

Toto Wolff / fot. Mercedes AMG F1

Toto Wolff, dyrektor wykonawczy zespołu Mercedesa w F1, przyznał, że pojawiła się obawa, że marka straci zwycięstwo w GP Abu Zabi, po tym jak Lewis Hamilton ignorował polecenia zespołu i blokował w końcowej fazie wyścigu Nico Rosberga. Niemiec miał na swoich plecach Sebastiena Vettal i Maxa Verstappena.

- Byłem w nieco schizofrenicznej sytuacji. Mamy zbiór przepisów, które każdy ma przestrzegać. W ten sposób dotarliśmy do miejsca, w którym jesteśmy teraz. Pojawiły się we mnie wątpliwości, co ja zrobiłbym. Lewis mógł odjechać wszystkim i pokazać, że jest najlepszym kierowcą, albo mógł blokować Nico i zadecydować o losach sezonu. Ta druga opcja było w mojej i innych głowach. Christian miał podobny pomysł przed startem weekendu, więc może on jechał dla niego! W myślach raz byłem z jednej, raz z drugiej strony - mówił Wolff.

- Mogliśmy spuścić ich ze smyczy i dać mniej zasad, ale konsekwencją tego byłaby mniejsza ilość wygranych wyścigów. W pitwall mamy kilku sprytnych gości, którzy zajmują się tym. Przez wszystkie lata przyświecała nam jedna ideologia: nie przeszkadzamy sobie tak długo, dopóki nie mamy zagwarantowanej wygranej. Policzyliśmy, że możemy stracić ten wyścig, ponieważ Lewis jechał coraz wolniej. Zdecydowaliśmy się zainterweniować, ale on to zignorował. Pozostaje jedna rzecz: czy to precedens na przyszłość? Musimy to sprawdzić, ale obecnie jesteśmy zadowoleni. Wygraliśmy dziewiętnaście wyścigów, mamy nowego Mistrza Świata i wielkiego ducha zespołu - zakończył.

fot. Mercedes AMG F1