Grand Prix Australii 2017 - Wolff chwali Ferrari

nie, 26 marca 2017 godz. 13:59:58 skomentuj F1

GP Australii - podium | fot. Mercedes AMG F1

Toto Wolff przyznał po zwycięstwie Sebastiana Vettela w GP Australii, że to tempo Ferrari, a nie strategiczny błąd Mercedesa, w głównej mierze przyczyniło się do wygranej.

- Ferrari było szybszym samochodem. Sebastian trzymał się Lewisa na pierwszym stincie. Atakowaliśmy, ale nie mogliśmy go urwać. Nasza taktyka mogła zostać podcięta i myśleliśmy, że nasze opony mniej wytrzymają. To wszystko zadecydowało o zjeździe na pit stop. Wyjechaliśmy za Maxem, który walczył we własnym wyścigu i straciliśmy czas - mówił Wolff.

- Gdy jesteś na pokładzie oceniasz wszystkie informacje: temperaturę, przyczepność i opady. Wszystko to prowadzi do decyzji i w tym przypadku było to kilka okrążeń za szybko - dodał.

- Po wyścigu jest zdecydowanie łatwiej. Możesz odtworzyć rywalizację i powiedzieć, co można zrobić lepiej. Dzisiaj nie byliśmy jednak wystarczająco szybcy i Sebastian jest zasłużonym zwycięzcą. Mogliśmy lepiej przejechać ten wyścig, ale czy to dałoby zwycięstwo? Nie wiem. Sebastian mógł podciąć naszą taktykę w dowolnym momencie i skończyłoby się w ten sam sposób - zakończył.

fot. Mercedes AMG F1