Wizyta Rosberga

śro, 1 marca 2017 godz. 12:44:40 skomentuj F1
Tagi: nico rosberg

Nico Rosberg | fot. XPB Images

Mistrz Świata F1 - Nico Rosberg pojawił się w środę na Circuit de Catalunya, podczas trzeciego dnia przedsezonowych testów Formuły 1.

W trakcie spotkania z dziennikarzami na torze przyznał, że nowe samochody faktycznie wymagają od kierowców lepszej kondycji fizycznej. Sugeruje, że może dojść nawet do sytuacji, że ktoś przegra wyścig, kiedy pojawi się zmęczenie organizmu.

Niemiec testował opony Pirelli szykowane na sezon 2017 jeżdżąc mułem Mercedesa. Nie miał jednak okazji zasiadać w kompletnie nowym samochodzie.

- Jest duży szum aktualnie i chciałem sam zobaczyć nowe samochody - mówił Rosberg. - Wyglądają jak potwory, bardzo agresywnie, wszyscy są podekscytowani i wspaniale to zobaczyć.

- Kierowcy kochają je i myślę, że w tych samochodach to będzie walka gladiatorów, ponieważ jeżdżąc nimi trzeba będzie zbliżać się do granic fizycznych.

- Możemy nawet zobaczyć, jak kierowcy będą przegrywali wyścigi ze względu na zmęczenie fizyczne. Tego potrzebujemy - kontynuował.

Zapytany, czy ekscytacja nowymi samochodami i mocna forma Mercedesa z Lewisem Hamiltonem i Valtterim Bottasem sprawiły, że żałuje swojego przejścia na emeryturę, zapewnił, iż nie miał takich myśli.

- Spodziewałem się, że Mercedes będzie najlepszy w tym roku, ponieważ to niesamowity zespół, prawda - powiedział Rosberg. - Musimy poczekać i zobaczymy, ale wygląda na to, że zrobili wspaniały samochód. To jednak nie jest zaskoczeniem.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji. Dalej kocham ten sport, więc wspaniale być tutaj i śledzić to. W tej chwili panuje pozytywny szum i mam nadzieję, że ten sport będzie się rozwijał, byłoby super.

- Czuję się dobrze będąc tutaj, jest zupełnie inaczej, jestem zrelaksowany i mam frajdę - dodał.

Rosberg został ambasadorem marki Mercedes. Nie zdecydował jednak co jeszcze będzie robił po zakończeniu kariery w F1.

- Nie wiem, nadal się zastanawiam. Jest wiele ekscytujących możliwości. Cieszę się chwilą. Wykorzystam ten czas na poszukiwanie nowych kierunków - podsumował.

fot. XPB Images