Williams zainteresowany dalszą współpracą ze Strollem

śro, 6 czerwca 2018 godz. 11:02:51 skomentuj F1

Lance Stroll

Pomimo słabego sezonu, zespół Williams jest zadowolony z Lance'a Strolla. Tak mówiła niedawno szefowa ekipy z Grove - Claire Williams.

Stroll przed domowym Grand Prix Kanady ostrzega natomiast kibiców, że nie ma szans na osiągnięcie dobrego wyniku.

Lance Stroll- Samochód po prostu jest niekonkurencyjny - powiedział Stroll. - Pracujemy nad wszystkimi częściami w celu ulepszenia pakietu i możliwości walki o punkty, ale to wymaga czasu. Robię wszystko co w mojej mocy, aby poprawić samochód i zamierzam kontynuować to przez cały sezon.19-letni Stroll w tym roku jest mocno piętnowany przez prasę, nie tylko za status płatnego kierowcy, ale również ze względu na jego postawę w czasach kryzysu Williamsa.

Natomiast Claire Williams wspiera Kanadyjczyka.

- Pracował bardzo ciężko nad punktami, które miał do poprawy - powiedziała Williams. - Jest pod dużą presją, jest krytykowany, na co nie zasługuje i uważam, że pokazuje ogromną dojrzałość w radzeniu sobie z tym wszystkim.

- Jestem bardzo dumna z pracy, którą wykonał dla nas i mam nadzieję, że niebawem zapewnimy mu samochód, który pozwoli mu na pokazanie swojego pełnego potencjału - dodała. - Szczerze, wierzę, że ma przed sobą wspaniałą karierę w F1.

- Nie rozmawiamy jeszcze o kontrakcie, ale uważam, że Lance  spełnił nasze dotychczasowe oczekiwania i nie lubimy rezygnować z kierowców bez ważnego powodu - stwierdziła.

Williams w Kanadzie będzie dysponował silnikiem Mercedesa w nowej specyfikacji.

- Powinniśmy czerpać korzyści z nowego silnika, ale wołałbym poczekać do wyjazdu na tor, aż o tym powiem. W trakcie tego sezonu rozwijaliśmy się, ale też cofaliśmy się, więc mam nadzieję, że następny krok będzie pozytywny - podsumował Stroll.

Lance Stroll