Williams wybrał Sirotkina?

pon, 11 grudnia 2017 godz. 17:48:35 skomentuj F1

Siergiej Sirotkin | Fot. Williams

Włoska i rosyjska wersja motorsport.com przynoszą niepomyślne dla nas informacje o szansach Roberta Kubicy na miejsce w Williamsie.

Williams wybrał Sirotkina - koniec bajki Kubicy - informuje it.motorsport.com.

Zespół z Grove postawił na Siergieja Sirotkina - pisze zaprzyjaźniony z Kubicą Roberto Chinchero. - Młody Rosjanin dołączy do Lance'a Strolla i utworzą oni najmłodszy duet w mistrzostwach (w sumie 41 lat). Williams preferuje Siergieja z powodu finansowego wsparcia SMP. Oficjalne potwierdzenie powinno nastąpić w najbliższych dniach.

A zatem zakończyła się bajka Roberta Kubicy, który długo czekał na odpowiedź kierownictwa Williamsa po tym, jak zespół wysyłał bardzo pozytywne sygnały dotyczące szans powrotu polskiego kierowcy do mistrzostw świata.

Dla Siergieja Sirotkina ważną rolę odegrało wsparcie ze strony banku SMP. Sponsor ten od dawna wspiera karierę Sirotkina i przyczynił się również do ostatniego kroku Siergieja na drodze do zostania podstawowym kierowcą w Formule 1.

Sirotkin stał się głównym kandydatem do miejsca w Williamsie - czytamy na ru.motorsport.com.

Według informacji Motorsport.com, Rosjanin Siergiej Sirotkin stał się głównym faworytem w walce o miejsce w podstawowym składzie zespołu Williams w 2018 roku - pisze Oleg Karpow. - Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kontrakt zostanie podpisany do końca tygodnia.

Jak informują źródła znające sytuację w zespole, Sirotkin jest obecnie głównym kandydatem do partnerowania Lance'owi Strollowi w sezonie 2018. Do niedawna uważało się, że priorytet dla teamu stanowi wariant z Robertem Kubicą, jednak po testach w Abu Zabi Williams podjął decyzję o rezygnacji z tego wariantu. Odrzucono już kandydatury innych kierowców na miejsce w zespole.

Sirotkin pokazał się z dobrej strony na testach, co znacznie zwiększyło jego szanse na podpisanie kontraktu. Kierownictwo teamu i management rosyjskiego kierowcy przeprowadzili już rozmowy. Oczekuje się, że kontrakt może zostać podpisany w najbliższych dniach, po czym zespół oficjalnie potwierdzi skład na 2018.

Lawrence Barretto pisze w Autosporcie, że Robert Kubica nie kandyduje już do miejsca w Williamsie. Rozmowy z Siergiejem Sirotkinem weszły w zaawansowaną fazę. Przed podpisaniem kontraktu trzeba jeszcze ustalić kilka szczegółów. Sądzi się, że Sirotkin wniesie około 15 mln funtów od SMP Racing, firmy Borisa Rotenberga - współzałożyciela banku SMP.