Williams: Stroll to młode dziecko

pon, 5 czerwca 2017 godz. 09:44:48 skomentuj F1

Claire Williams | fot. Williams F1 Team

Claire Williams, szefowa zespołu Williams F1, uważa, że Lance Stroll został niesłusznie skrytykowany przez wiele osób po trudnym debiucie w F1. 18-latek w pierwszych sześciu wyścigach sezonu 2017 nie zdobył punktów i czterokrotnie wycofywał się z rywalizacji. Jego zespołowy partner, Felipe Massa ma na swoim koncie 20 oczek.

- Myślę, że ludzie powinni mu odpuścić. Niektóre komentarze, które widziałam, nie były przyjemne, sprawiedliwe i uzasadnione. To młode dziecko i ludzie zapominają o tym. Nie pamiętają jak ciężko jest przeskoczyć z F3 do F1. Nikt nie pojawia się w tym sporcie i wygrywa. To nierealne. Od samego początku mówiliśmy, że potrzebuje trochę czasu, by wszystko poznać. Kiedy nie kończył wyścigów, to nie ze swojej winy. Jego krytyka jest rażąco niesprawiedliwa - mówiła Williams dla Autosportu.

- Jeśli spojrzymy na kierowców, którzy walczą o zwycięstwa, to ich statystyki w pierwszych trzech wyścigach są podobne. Niestety Lance miał cztery nieukończone wyścigi. Byłoby miło, gdyby ludzie o tym pamiętali i dali mu odrobinę spokoju. Wiem, że czeka na wyjazd do Kanady, ale to będzie dla niego ogromna presja. Zasługuje jednak na dobry finisz - dodała.

fot. Williams F1 Team