Williams rozwiązał kluczowe problemy

wto, 5 lutego 2019 godz. 12:14:18 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

Po rozczarowującym sezonie 2018, Claire Williams jest pewna, że jej zespół F1 dobrze sobie radzi ze słabymi obszarami, które doprowadziły do zajęcia przez ekipę z Grove ostatniego miejsca w klasyfikacji zeszłorocznych mistrzostw.

W 2017 roku Williams zajął piąte miejsce na koniec sezonu, w zeszłym roku spadli na ostatnią pozycję.

Pozostaje ostrożna i nie ocenia na tym etapie postępów poczynionych zimą, w porównaniu do rywali, ale zapewnia, że osiągnięto wewnętrzne cele poprawy konkretnych aspektów w zespole.

- Atmosfera jest dobra, muszę to powiedzieć - przyznała Williams w rozmowie z magazynem Racer. - Wszyscy ciężko pracują. Oczywiście mieliśmy plan, który wprowadziliśmy w zakresie rozwoju samochodu, to trwa od dłuższego czasu i będzie kontynuowany. Układa się tak, jak tego oczekiwaliśmy.

- To jednak przypadek, w którym musimy poczekać do rozpoczęcia testów, wtedy zobaczymy co robią inni, więc trudno o ocenę postępów, które czynimy w chwili obecnej – kontynuowała. - Cieszymy się, że rozwiązaliśmy kilka kluczowych problemów, które mieliśmy w zeszłym roku, a nasz powrót do formy trwa.

Podczas gdy osiągi samochodu pozostają jednym z kluczowych obszarów, trwają również działania mające na celu poprawę funkcjonowania całego zespołu.

- Jest jeszcze wiele innych prac, które toczą się wokół całego biznesu, o czym mówiliśmy już w zeszłym roku, upewniając się, że zespół, jego struktura, procesy i zasoby są odpowiednie do realizacji celów. To ogromna ilość pracy i upewniamy  się, że wszystko jest skonfigurowane właściwie, aby nasz plan naprawczy ułożył się zgodnie z planem - dodała.

fot. XPB