Williams ostrzega Browna

pon, 5 marca 2018 godz. 12:30:59 skomentuj F1

Lance Stroll | fot. Williams Racing

Claire Williams poinformowała Zaka Browna, że jeśli McLaren będzie próbował podebrać sponsorów ekipie z Grove, to czeka go ciężka walka.

Po rozstaniu się z Hondą McLaren odbudowuje swoje zaplecze finansowe i ostatnio podpisał m.in. umowę z Petrobrasem, który wcześniej był związany z Williamsem. W kuluarach mówiło się, że zespół próbuje także przedstawić lepsze oferty innym sponsorom Williamsa.

- Myślałam, że McLaren i Williams mają między sobą pewne umowy, których nie łamiemy. Frank [Williams-red.] i Ron [Dennis-red.] z pewnością nie robiliby czegoś takiego - mówiła Williams.

- To ciężki biznes i każdy gra na swoje konto. Z mojej perspektywy musimy wykonać pracę na tyle dobrą, by nasi partnerzy nie chcieli iść do innych ekip. To nasza odpowiedzialność. Jeśli pojawiają się gdzieś indziej, to osobiście czuję, że nie wykonaliśmy wystarczająco dobrej pracy. Zatrzymanie ich przy nas to nasz obowiązek. Zak [Brown-red.] może próbować, ale czeka go twarda walka. Łatwo nie oddamy naszych sponsorów. To nasza siła napędowa - dodała.

fot. Williams Racing