Williams nie zatrudnia pay driverów

pią, 16 lutego 2018 godz. 12:20:58 skomentuj F1

fot. Williams Racing

Claire Williams, szefowa zespołu Williams F1, przyznała podczas wczorajszej prezentacji zespołu, że wokół zatrudnionych na zbliżający się sezon kierowców pojawia się niepotrzebna krytyka. Zarówno Lance Stroll, jak i Siergiej Sirotkin wraz z podpisaniem kontraktów wnieśli ze sobą budżet, ale zdaniem Williamsa zostali oni zatrudnieni na podstawie swoich rezultatów i talentu.

- W naszych samochodach pojawią się utalentowani kierowcy. Nie zamierzamy powierzać kierownicy komuś, kto miałby jedynie pieniądze. To niebezpieczne. Nasz proces decyzyjny jest bardzo skomplikowany i nie wiąże się to jedynie z tym, że zawodnik bez pieniędzy nie może zostać kierowcą wyścigowym - mówiła Williams.

- Jesteśmy niezależnym zespołem, a zdobywanie sponsorów jest bardzo trudne. Jeśli kierowca ma finansowe wsparcie, to traktujemy to jako bonus, ale nie jest to podstawa podejmowania decyzji w Williamsie - dodała.

- W Formule 1 to nic nowego. Santander podąża za Fernando Alonso do każdego zespołu, w którym jeździ. Można zasugerować, że jest on pay driverem. Słownictwo stosowane wobec kierowców, którzy wnoszą budżet jest błędne, niewłaściwe i niepotrzebne. To stawia ich w negatywnym świetle, a nie powinniśmy tego robić w tym sporcie - zakończyła.

fot. Williams Racing