Williams nie wykorzystuje potencjału FW41

czw, 22 marca 2018 godz. 08:25:05 skomentuj F1

Lance Stroll | fot. Williams Racing

Lance Stroll przyznał w wywiadzie dla gazety La Presse, że tegoroczny samochód Williamsa powstał na bazie dość odważnego projektu i zespołowi zajmie trochę czasu, zanim kierowcy w pełni będą w stanie wykorzystać jego potencjał.

- Projekt samochodu był bardzo odważny i wykorzystanie go zajmie nam trochę czasu. Samochód już teraz jest lepszy niż w zeszłym roku, ale każdy się poprawił. W Melbourne dowiemy się, gdzie jesteśmy. Czuję się dużo lepiej w samochodzie i gdy zdobędę doświadczenie, mogę być o wiele szybszy - mówił Stroll.

- Trudno zaliczyć dobre kwalifikacje. W zeszłym roku kończyłem dzień w Q1 lub w Q2. Nie potrafiłem przyzwyczaić się do opon i nie mogłem znaleźć ich limitu na jednym lub dwóch okrążeniach. Teraz wiem, czego spodziewać się i myślę, że w kwalifikacjach będę lepszy - dodał.

- Siergiej i ja mamy wokół nas bardzo doświadczony zespół, w którym czuję się dobrze. Znam wszystkie tory i procedury. Zrobię wszystko, co w mojej mocy. Będę miał lepszy sezon niż poprzedni. Zostało jedynie sprawdzić, czy samochód będzie konkurencyjny - zakończył.

fot. Williams Racing