Williams nie chciała dzwonić do Massy

czw, 19 stycznia 2017 godz. 11:45:43 skomentuj F1

Claire Williams | fot. Williams F1

Claire Williams przyznała w rozmowie z telewizją Sky Sports News, że czuła się źle, gdy musiała prosić Felipe Massę, by ten powrócił z emerytury na kolejny sezon Formuły 1.

- Gdy Felipe ogłosił koniec kariery to zrobiliśmy wokół niego wiele fanfar, po czym musiałam dzwonić do byłego kierowcy, by zapytać czy mógłby wrócić z emerytury. Czułam się z tym źle. Nigdy jednak nie słyszałam kogoś tak szczęśliwego i podekscytowanego. To była wielka ulga - mówiła Williams.

- Nigdy nie umieściłabym w samochodzie kierowcy, do którego nie jestem przekonana. Było widać w ostatnim wyścigu w zeszłym roku, że pracował dla zespołu. On nie stracił nic ze swojej motywacji. Wiem, że wiele osób mówi, by dać mu odejść i zostawić go w spokoju, ale on chce wrócić. Felipe ma zamiar wykonać dobrą pracę w tym sezonie - dodała.

Williams zauważyła także, że "bonusowy" sezon dla Brazylijczyka nie wiąże się z żadną presją, co może pomóc w walce o jak najlepsze lokaty.

- On będzie miał trochę zabawy i nie będzie pod presją. Może opuścić zespół [po zakończeniu rocznego kontraktu-red.] nie martwiąc się o nic. Nie mogę doczekać się, by zobaczyć co jest w stanie zrobić. Jego kontakty z Lancem mogą być bardzo dobre dla nas - zakończyła.

fot. Willams F1