Testy F1 2017 - Williams nie chce oceniać tempa Kubicy

śro, 29 listopada 2017 godz. 17:54:32 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

Zespół Williams poinformował, że nie będzie rozmawiał na temat tempa Roberta Kubicy, który spędził dwa dni za kierownicą podczas testów opon F1 w Abu Zabi. Polak jest uznawany za faworyta do drugiego fotela w brytyjskiej ekipie i dziś wykręcił swój najlepszy czas, który okazał się lepszy o 0,4 sekundy od rezultatu Siergieja Sirotkina. Rosjanin uzyskał swój czas na miękkich oponach, a Polak na hipermiękkich.

- Nie zamierzamy mówić o prędkości. To skomplikowany temat. Jestem pewien, że chcecie, bym udzielił pewnych odpowiedzi na ten temat, ale nie będziemy o tym dyskutować. To naprawdę skomplikowany temat. Ocena wydajności i szybkości po sprawdzeniu samych czasów jest dość myląca, więc nie zamierzam o tym mówić - informował Paddy Lowe dla motorsport.com.

- Robert jeździł samochodem z 2014 roku na Silverstone i na Węgrzech, więc mamy dużo dobrych informacji i Robert wykonał fantastyczną pracę. To bardzo profesjonalny facet. Ma ogromną wiedzę i jest bardzo doświadczony. Chcieliśmy zobaczyć go, ponieważ nie prowadził obecnego samochodu na nowych oponach. Interesujące było sprawdzenie jak radzi sobie z tym. Nie miał żadnych problemów. To były dobre jazdy - dodał.

- Podejmiemy decyzję, gdy będziemy na to gotowi. Musimy sprawdzić wszystkie informacje. Kierowcy, którzy jeździli tutaj, nie mają pewności, że są jedynymi, których bierzemy pod uwagę. To były testy opon, które były okazją, by przyjrzeć się dwóm różnym kierowcom. Lance także mógł sprawdzić nowe ogumienie. Oczywiście mamy więcej danych o kierowcach - zakończył.

fot. XPB