Williams dokona własnej oceny Kubicy

nie, 22 października 2017 godz. 14:46:13 skomentuj F1

Paddy Lowe | fot. Williams

Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa przyznał, że zespół nadal rozważa kilku kierowców pod kątem podpisania kontraktu na starty w przyszłorocznych mistrzostwach F1.

Robert Kubica i Paul di Resta zaliczyli w zeszłym tygodniu prywatne testy na Hungaroringu z ekipą z Grove, korzystając z samochodu w specyfikacji 2014.

Odrzucił jednak sugestie, że kto będzie partnerem Lance Strolla w sezonie 2018, sprowadza się tylko do tych dwóch kierowców.

- Nasze rozważania na temat kierowców pozostają w pełni otwarte, wliczając w to Felipe Massę, który jest przez nas wysoko oceniany, łącznie z kierowcami, z którymi mieliśmy testy - powiedział Lowe.

- Z Robertem jest oczywiste, że jest na drodze do ustalenia, czy może prowadzić samochód na poziomie, na jakim jeździł w przeszłości. Badamy to razem z nim i patrzymy dokąd to nas doprowadzi. Właśnie dlatego przeprowadziliśmy z nim dwa testy - kontynuował.

- Paul był naszym kierowcą rezerwowym przez wiele lat i tak naprawdę nie daliśmy mu szansy na przejechanie zbyt wielu kilometrów. Z różnych powodów, to ostatnia okazja, jaką mieliśmy przed sobą, aby mógł pojeździć tym samochodem, więc sensownym rozwiązaniem było również zapewnienie mu możliwości jazdy.

- To była ocena, nie używamy słowa pojedynek, ponieważ to nie był aktualny samochód F1.

Williams będzie polegał na własnych ocenach w przypadku Kubicy, nie przyglądając się innym wynikom, pochodzącym z testów w tegorocznym samochodzie Renault.

Zespół rozważa również protegowanego Mercedesa - Pascala Wehrleina, pomimo tego, że sponsor ekipy – Martini, chciał starszego kierowcy.

- W przypadku kogoś takiego, jak Pascal, nie musimy wsadzać go do samochodu, ponieważ jeździ nim co tydzień. Najważniejsze dla zespołu jest wybranie kierowców, którzy dadzą nam najlepsze wyniki i potencjał na sezon 2018.

- Są pewne kwestie dotyczące reklam i Martini, ale jeśli dojdzie do tego, jestem pewien, że Martini zrozumie sytuację. Przekroczymy tę barierę jeśli będzie taka potrzeba. Wiek nie jest czynnikiem w naszym głównym celu, którym jest wybór najlepszego składu.

Lowe zgodził się, że propozycja Massy na sens, aby zespół podjął decyzję przed jego domowym Grand Prix Brazylii, ale nie zobowiązują się co do tego terminu.

fot. XPB