Williams chwali Kubicę

śro, 16 maja 2018 godz. 21:12:39 skomentuj F1
Tagi: Kubica

Robert Kubica | Fot. Williams

Robert Kubica ma za sobą dzień testów w FW41 na Circuit de Barcelona-Catalunya. Rezerwowy kierowca Williamsa zaliczył 123 okrążenia uzyskując ósmy czas.

- Zebraliśmy sporo danych i teraz trzeba przeanalizować i podwójnie sprawdzić wiele rzeczy - powiedział Robert Kubica. - Z punktu widzenia kierowcy był to interesujący dzień, ale bardziej interesujące dla naszych ludzi w fabryce będzie przyjrzenie się danym i sprawdzenie, co można z tego wyciągnąć. Przy ograniczonym czasie musimy znaleźć najlepszy sposób na rozwiązanie naszych problemów. Nie zrobimy tego w ciągu 24 godzin. Cieszę się, że mogłem pomóc - i jak zawsze, dawałem z siebie wszystko.

- Mamy za sobą kolejny bardzo pracowity i produktywny dzień, z dużą liczbą przejechanych okrążeń - mówi główny inżynier zespołu, Dave Robson. - Wykonaliśmy z Robertem solidny program, budując na bazie, którą wczoraj wypracowaliśmy z Oliverem (Rowlandem). Robert wykonał naprawdę dobrą robotę. Ponownie zebraliśmy ogromnie dużo danych, które mamy nadzieję, pomogą nam ustawić samochód i rozwinąć go na Monako i później.