Williams chce wygrać z Bottasem

wto, 18 października 2016 godz. 17:26:56 skomentuj F1
Tagi: bottas, williams, f1

Valtteri Bottas / fot. Williams F1

Claire Williams powiedziała na łamach Autosportu, że będzie bardzo zawiedziona jeśli Valtteri Bottas odniesie swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1 z innym zespołem niż Williams.

Fin, który zadebiutował w F1 w 2013 roku i ma na swoim koncie 73 starty, dziewięciokrotnie kończył wyścigi w czołowej trójce, ale do tej pory nie udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium.

- Powtarzam mu, że nie mogę doczekać się, by dać mu samochód, który potrafi wygrać wyścig. Rozpoczął z nami karierę i dał nam wiele czasu. Był lojalny wobec zespołu w złych i dobrych chwilach. Chcę, aby Williams był pierwszym zespołem z którym wygra. W tym momencie to nasz cel. W tym roku był on silny, ale zawsze tak jest. Gdy wsiada do samochodu, zamyka kask i rusza na tor, to zawsze daje z siebie wszystko. On jest spokojny i spójny - mówiła Williams.

- To był wielki rok dla Valtteriego. Wykonał świetną robotę i zapewnił sporo punktów zespołowi. On jest niezawodny - dodała.

W zeszłym roku wiele mówiło się o przejściu Fina do Ferrari i Williams przyznała, że wierzy w to, że jej kierowca wykorzystał to doświadczenie w tym roku i poradził sobie z transferowymi plotkami.

- Spekulacje wokół Ferrari były wielką lekcją dla niego. Dowiedział się, co musi robić, gdy jest się kierowcą z talentem, ponieważ nie zawsze mówi się o tobie. Trzeba być w stanie oddzielić to od obowiązków, które masz w zespole. To on wypłaca ci wynagrodzenie. Wykonał świetną robotę i wierzę, że wiele nauczył się z zeszłorocznej sytuacji - zakończyła.

fot. Williams F1