Williams broni głównych kierowców

pon, 19 marca 2018 godz. 12:18:21 skomentuj F1

Siergiej Sirotkin | fot. Williams Racing

Claire Williams przyznała na łamach motorsport.com, że przedsezonowe testy F1 były niezwykle wymagające dla zespołu, ale nie pokazały tempa poszczególnych kierowców ekipy.

Głównymi kierowcami w tym roku będą Siergiej Sirotkin i Lance Stroll, a rezerwowym został Robert Kubica, który osiągnął lepsze czasy od swoich kolegów drugiego i siódmego dnia testów.

- Wydaje mi się, że harmonogram jazd był bardzo ciężki, także ze względu na pogodę. Niektórzy mogli w doskonałych warunkach pojeździć na miękkich oponach, a potem inny kierowca nie miał takiej możliwości, ponieważ warunki nie były już tak dobre lub zdecydowaliśmy się na realizację innego programu. Nie uważam, by porównania były konieczne - mówiła Williams.

- Możemy spojrzeć na czasy i powiedzieć, że Mercedes jest na szczycie, ale gdy chcesz porównać kierowców jednego zespołu podczas testów, nie znasz ich programów oraz pracy inżynierów. Dodatkowo wpływ mają warunki pogodowe, w jakich uzyskują najlepsze czasy. Bardzo trudno jest powiedzieć, że Williams potencjalnie podjął niewłaściwą decyzję, ponieważ kierowca rezerwowy uzyskiwał lepsze czasy. Wydaje mi się, że nie jest tak - dodała.

fot. Williams Racing