Więcej możliwości dla Alonso

pon, 21 maja 2018 godz. 18:53:04 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Dyrektor zarządzający McLarena – Zak Brown chce, aby Fernando Alonso uczestniczył we wszelkich przyszłych próbach rozszerzenia działalności ekipy z Woking o program w IndyCar lub WEC.

Alonso pojechał w barwach McLarena w Indy 500 w zeszłym roku, a w tym roku dodatkowo rywalizuje dla Toyoty w WEC.

- Chcielibyśmy mieć Fernando w naszym zespole wyścigowym tak długo, jak długo będzie chciał jeździć - powiedział Brown. - Myślę, że będzie startował również po zakończeniu kariery w F1, w innych dyscyplinach wyścigowych. Wtedy oczywiście chcielibyśmy mieć Fernando w naszym samochodzie.

Planowany limit budżetowy w F1, może pomóc McLarenowi w uruchomieniu projektu w IndyCar lub WEC.

- McLaren ma długą historię w innych dyscyplinach motorsportu, czy to Can-Am, IndyCar, wygraliśmy Le Mans. Wchodzą nowe przepisy do WEC, uczestniczymy w spotkaniach i sprawdzamy, jak to wygląda.

- Jesteśmy fanami Le Mans. Zaliczyliśmy Indy 500 w zeszłym roku. To jest coś co we właściwych okolicznościach… Ameryka Północna jest dla nas ważnym rynkiem, lubimy IndyCar, spoglądamy na limit budżetowy i jak sobie z tym poradzić spoglądając na dodatkowe serie.

Podczas gdy kolejne przepisy WEC nie zostały jeszcze sfinalizowane, Brown zapowiada, że McLaren w przyszłości pojawi się w tej serii, biorąc pod uwagę kierunek, w którym podażą seria.

- Tak, zasady które są proponowane są przekonujące. Zastanowilibyśmy się nad uruchomieniem czegoś nowego, bez znaczenia jak to nazwą. To co jest ekscytujące, to próba pojechania do Le Mans z celem zwycięstwa. To najwyższa wartość dla zespołu wyścigowego.