Wehrlein chce rozmawiać

czw, 26 października 2017 godz. 12:05:35 skomentuj F1

Pascal Wehrlein | fot. Sauber

Pascal Wehrlein chce rozmawiać z szefem Mercedesa - Toto Wolffem oraz szefem Saubera - Fredem Vasseurem, o swojej przyszłości w Formule 1.

Kontrakt Wehrleina z Sauberem wygasa pod koniec roku. Jest spodziewane, że do szwajcarskiego zespołu trafi junior Ferrari, mistrz F2 - Charles Leclerc.

O drugi samochód w zespole starają się obecnie jeżdżący dla nich Marcus Ericsson, kolejny protegowany Ferrari - Antonio Giovinazzi, ale również Wehrlein.

Tymczasem Toto Wolff negocjuje z Williamsem nad zakontraktowaniem Pascala na partnera Lance Strolla, gdzie zespół ocenia również możliwość współpracy z Robertem Kubicą lub Paulem di Restą.

- W najbliższych dniach zamierzam rozmawiać z Fredem i Toto - powiedział Wehrlein dla motorsport.com. - Nie było żadnych wiadomości przed weekendem, ale może pojawią się jakieś nowe informacje w trakcie, zobaczymy.

- Rozmawiałem z Vasseurem w Japonii i powiedział, że jest dla mnie opcja pozostania w Sauberze. Jednak nie wiem na ile zaangażowanie jest Ferrari. To kwestia pomiędzy kierowcami Ferrari, Marcusem i mną.

Dla Williamsa idealnym rozwiązaniem jest jeden z kierowców powyżej 25-go roku życia, czego wymaga ich sponsor - Martini.

- Myślę, że Toto nadal rozmawia z Williamsem - uznał. - Dyskutuje ze wszystkimi, którzy mogą być opcją.

- Zdecydowanie tak - odparł czy Williams byłby dla niego dobrym, kolejnym krokiem w karierze. - Mają świetny samochód i walczą o piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

- W tej chwili jestem w Sauberze, myślę o Sauberze i o tym, co możemy zrobić w kolejnych wyścigach - podsumował.