Webber zapowiada czasy sprzed 10 lat

wto, 7 lutego 2017 godz. 12:12:24 skomentuj F1
Tagi: webber, f1, formula 1

Mark Webber | fot. fb.com/aussiegrit

Mark Webber, uważa, że nowe przepisy, które będą obowiązywać w Formule 1, sprawią, że kierowcy będą uzyskiwać czasy podobne do tych osiąganych dziesięć lat temu. Australijczyk dodał, że szybsze i agresywniejsze auta będą bardziej spektakularne. Ponadto moc silnika ma być jeszcze ważniejsza ze względu na opory powietrza.

- Ze względów sportowych to powinien być dobry krok naprzód. Samochody będą szybsze. Kierowcy znowu uczciwie będą zarabiać pieniądze, a na podium będą spoceni. To świetnie. Wrócimy do czasów okrążeń uzyskiwanych dziesięć lat temu. Myślę, że to będzie dobrze wyglądać. Auta będą miały większą siłę docisku i moc będzie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Potrzebny jest mocniejszy silnik. Niefortunne jest to, że przez szersze opony wzrośnie masa, która spowolni je - mówił Webber.

- Samochody będą wyglądać dobrze bez względu na słaby profil opony, ale musimy zwiększyć go. Koła są dość małe w porównaniu do reszty - dodał.

W minionym sezonie pole position w Barcelonie gwarantował czas 1:22,000 podczas, gdy w 2014 roku wystarczyło 1:25,232. W 2010 roku konieczne było złamanie bariery 1:20. Sumując czasy okrążeń wyścigowych od drugiego do piątego na hiszpańskim obiekcie, okaże się, że lider w zeszłym roku pokonał je w czasie 6:01,389. W 2007 roku czas ten wynosił 5:33,438.