Webber: Hamilton jak Senna

pon, 17 grudnia 2018 godz. 15:28:54 skomentuj F1

Mark Webber | fot. twitter.com/AussieGrit

Były kierowca F1: Mark Webber, przyznał w rozmowie z portalem speedcafe.com, że Lewis Hamilton jest najlepszym kierowcą, który potrafi wywalczyć pole position od czasu Ayrtona Senny. Brytyjczyk ma na swoim koncie 83 pole position, co stanowi ponad 36% jego wszystkich pól startowych w karierze.

- W kwalifikacjach jest on najlepszy od czasów Senny. Na jednym okrążeniu jest lepszy od Michaela Schumachera. Jeździ jak Ayrton. W sobotę nie jeździ za dużo, ale bardzo szybko potrafi włączyć dobrą prędkość - mówił Webber.

- Nie wiem, jakie są jego prawdziwe słabości, dlatego jest tak groźny. Jest tak silny jak Fernando [Alonso-red.] i ciężko było z nim walczyć. To przyczyniło się też do jego dobrych wyników. Jest jednym z najlepszych, a jeszcze nie skończył kariery, więc może być na szczycie wielu statystyk, co będzie imponującym wyczynem. Gdy wywalczy szósty tytuł, będzie zmotywowany, by zrównać się z Michaelem, który ma siedem tytułów. Pobicie tego rekordu byłoby niesamowite, ale trzeba zrobić wiele rzeczy - dodał.

fot. twitter.com/AussieGrit