Ważny dzień dla Williamsa

nie, 25 lutego 2018 godz. 17:49:03 skomentuj F1

Testy Williamsa FW41

Robert Kubica zaliczył dzisiaj 100 kilometrów za kierownicą Williamsa FW41-Mercedes na MotorLand Aragón. Williams Martini Racing wykorzystał dzień filmowy przed rozpoczynającymi się jutro testami pod Barceloną.

- Samochód dobrze pracuje - powiedział Sky Sports Paddy Lowe. - Znaleźliśmy jednak parę istotnych problemów, które możemy teraz rozwiązać. Nie jeździliśmy jeszcze na czas. Dzisiaj nie chodziło o czasy okrążeń, czy sprawdzenie limitu samochodu. Tak naprawdę zależało nam na znalezieniu tych drobnych problemów wieku dziecięcego, które mogłyby oznaczać zmarnowanie czasu w pierwszym dniu właściwych testów.

To były pierwsze jazdy samochodu. Dały nam szansę kontroli systemów, głównie sprawdzenia, czy mamy jakieś problemy zanim wyjedziemy na tor w Barcelonie. Wszystkie problemy, które dzisiaj znaleźliśmy, możemy do jutra rozwiązać. Dla zespołu był to ważny dzień, bo wszyscy zobaczyli nowy samochód. Przekazywaliśmy informacje do bazy, żeby utrzymać ich na bieżąco. Oni bardzo ciężko pracowali w ostatnich kilku tygodniach. Wyjazd samochodu na tor stanowił naprawdę wspaniały moment.