Ważne dwa miesiące McLarena

czw, 5 kwietnia 2018 godz. 19:11:07 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso powiedział podczas konferencji prasowej przed GP Bahrajnu, że najbliższe dwa miesiące będą najważniejsze, by być w stanie zrealizować aspiracje McLarena na ten sezon. Po zamianie silników Hondy na Renault ekipa liczy na możliwość walki o pole position i podia w wyścigach.

- Myślę, że nasza strata do liderów nadal jest rozsądna i to, czy ją zmniejszymy, zależy od nas. Wszystko zależne jest od wyników w najbliższych tygodniach. Decydujące będzie 5-6 wyścigów. Jeśli będziemy w stanie pokazać postępy na torze i zmniejszymy stratę, by móc myśleć o pole position i podiach, to tylko od nas będzie zależało, czy uda nam się to osiągnąć. Kolejne dwa miesiące będą kluczowe dla naszych nadziei na ten rok - mówił Alonso.

- Mam nadzieję, że uda nam się ulepszyć samochód i zwiększać wydajność. Jeśli nie będziemy walczyć o mistrzostwo, to chciałbym, chociaż zdobyć kilka miejsc na podium lub regularnie dojeżdżać do mety w czołowej piątce, szóstce. Nie tak jak w Australii, gdzie pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa, a dwa Haasy odpadły z wyścigu. P5 może być normalnością. Musimy to odkryć. Pierwszy raz od trzech lat od nas zależy, czy osiągniemy takie wyniki - dodał.

fot. McLaren