W Renault zabrakło części?

wto, 14 listopada 2017 godz. 08:59:46 skomentuj F1

Max Verstappen | fot. Red Bull

Podobnie jak szef Red Bull Racing – Christian Horner, również kierowca zespołu – Max Verstappen przyznał, że Renault przykręciło w Brazylii moc ich silników.

Holender wygrał dwa tygodnie temu Grand Prix Meksyku. W Brazylii był dopiero piąty.
W tym samym czasie, podczas weekendu na Interlagos, wojnę na słowa z francuskim producentem prowadził ich klient - Toro Rosso.

Verstappen zdradził, że pod koniec sezonu w Renault zabrakło części do silników. Francuzi skoncentrowali się już na 2018 roku.

- Z jednej strony to rozumiem - powiedział Verstappen. - Z  drugiej, mając tyle problemów z niezawodnością w trakcie sezonu, dostawca musi zrobić co tylko może, aby posiadał wystarczająco dużo części na półce.

- To wydaje się logiczne, ale musimy to też zaakceptować. Po czterech bardzo dobrych wyścigach trochę szkoda, ale jesteśmy realistami, same auto było dobre.

Tymczasem Niki Lauda z Mercedesa uważa, że zarówno Renault, jak i Ferrari, przegrali sezon z powodu niezawodności.

- Ponieważ mieliśmy samochód o nierównych osiągach, nie pozwoliliśmy sobie na żadne problemy z silnikiem - powiedział Lauda. - Razem z Toto zapytaliśmy Andy’ego Cowella, co było ważniejsze: znalezienie dziesiątej sekundy, czy utrzymanie niezawodności? Przecież nie wygra się mistrzostwa mając awarie.

- W Ferrari i Renault na pierwszym miejscu były poszukiwania osiągów i przegrali – dodał.