W Renault bez postępów

wto, 2 października 2018 godz. 11:25:31 skomentuj F1

Renault

Alain Prost przyznał, że problemy zespołu Renault w ostatnim okresie wynikają z faktu, że zespół szykuje się już na sezon 2019.

Francuska ekipa obawia się, że Haas odbierze im czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, pomimo podpisania kontraktu z Danielem Ricciardo na sezon 2019 i celowanie w zwycięstwa w przyszłym roku.

- W tej chwili jest ciężko, ponieważ nie wprowadzimy zbyt wielu poprawek w samochodzie i silniku. Przygotowujemy się na przyszły rok - przekazał Alain Prost, doradca zespołu.

- W rzeczywistości nie rozwijamy się i faktycznie cofamy się w niektórych obszarach, bowiem inni poczynili znaczne postępy dzięki jednostkom napędowym - dodał.

- Nasze przygotowania na przyszły sezon idą dobrze, ale wiemy, że nie da się nadgonić wszystkiego w ciągu roku - kontynuował. - Chcieliśmy zbliżyć się do czołówki w drugiej części sezonu, ale nie jesteśmy tam i mamy tego świadomość.

- Pozostajemy realistami, analizujemy to co się dzieje, ponieważ nie jesteśmy na takim poziomie, na jaki liczyliśmy.


Prost ostrzega również przed popadaniem w nadmierną ekscytację, że dzięki zmianom technicznym szykowanym na przyszły rok, F1 stanie się bardziej widowiskowa.

- Widowisko niekoniecznie będzie fantastyczne, ale nie jestem też nastawiony negatywnie.