Grand Prix Meksyku 2016 - Vettel przeprosił Whitinga

pon, 31 października 2016 godz. 14:48:05 skomentuj F1

Sebastian Vettel / fot. Ferrari

Sebastian Vettel przeprosił Charliego Whitinga za to, że przez radio obrażał dyrektora wyścigowego F1. Kierowca Ferrari publicznie zaatakował Whitinga, gdy po próbie wyprzedzenia Maxa Verstappena Holender ściął zakręt i nie oddał swojej pozycji.

- Wiesz co? Oto wiadomość dla Charliego: "F*uck off. Szczerze: F*uck off!" - mówił w trakcie wyścigu Vettel, który po konferencji prasowej znalazł i przeprosił Whitinga.

- Rozmawiałem z Sebastianem i o tym co się wydarzyło. Nie muszę publicznie mówić o zachowaniu kierowców. On przeprosił i jestem pewien, że to nie wydarzy się ponownie. Tak przy okazji, czasami oczekuje się szybszej reakcji ze strony FIA - dodał Arrivabene.

Szef zespołu Ferrari dodał także, że Vettel nie zasłuż na tak dużą karę i najniższy stopień podium powinien należeć do Ferrari.

- Zasłużyliśmy na podium w stu procentach. Cały zespół pokazał wielki charakter, kierowcy wykonali świetną pracę. Niestety wynik straciliśmy przez biurokrację i podjętą decyzję uważam za niesprawiedliwą i przesadną - dodał.

fot. Ferrari