Vettel przeprosił i uniknął kary

pon, 3 lipca 2017 godz. 19:47:37 skomentuj F1
Tagi: vettel, todt, fia, f1, formula 1

Sebastian Vettel |  fot. Ferrari

FIA, która dziś debatowała nad losem Sebastiana Vettela i jego zachowania, które zaprezentował podczas GP Azerbejdżanu, nie będzie podejmować dalszych działań wobec kierowcy Ferrari. Niemiec przeprosił za to, że uderzył w bok samochodu Lewisa Hamiltona i to przekonało federację do nienakładania kar.

Vettel dziś w Paryżu spotkał się z prezydentem FIA, Jeanem Todtem oraz czołowymi członkami FIA. W spotkaniu wziął udział także szef zespołu Ferrari w F1, Maurizio Arrivabene. Po przeanalizowaniu incydentu i dyskusji, Niemiec wziął na siebie pełną odpowiedzialność za to, co się stało i przeprosił za swoje zachowanie.

- W świetle tych wydarzeń, prezydent FIA, Jean Todt uznał, że sprawa powinna zostać zamknięta. Niemniej jednak, zauważając powagę wykroczenia i jego potencjalne negatywne konsekwencji, prezydent Todt jasno stwierdził, że w przypadku powtórzenia takiego zachowania kwestia ta zostanie niezwłocznie skierowana do Międzynarodowego Trybunału FIA w celu dalszego dochodzenia - czytamy w oświadczeniu FIA.

 


fot. Ferrari