Grand Prix Brazylii 2016 - Vettel oskarża Verstappena

pon, 14 listopada 2016 godz. 15:09:29 skomentuj F1
Tagi: vettel, verstappen, f1

Max Verstappen / fot. Red Bull

Sebastien Vettel twierdzi, że Max Verstappen pokonał go w niepoprawny sposób w drodze po podium podczas GP Brazylii. Kierowca Ferrari zakończył rywalizację na piątej lokacie lokacie. Lepszą pozycję stracił na 67. okrążeniu.

Po zablokowaniu ataku Holendra w czwartym zakręcie na jednym z okrążeń, Niemcowi nie udało się obronić podczas drugiej próby kierowcy Red Bulla. Verstappen wjechał do wewnętrznej strony zakrętu, a następnie nie zostawił miejsca na wyjściu. Vettel uważał, że został wówczas zepchnięty z toru.

- Myślę, że ścigaliśmy się bok w bok. On widział mnie. Mój nos wystawał przed nim, ale on był o wiele szybszy. Ten zakręt to już przeszłość, ale nie sądzę, by to było prawidłowe - mówił Vettel.

- Oczywiście mój obrót nie był idealną koleją rzeczy. Pojawił się aquaplaning, ale nie tylko mnie on dotknął. Myślę, że mój powrót był dobry. Zmagałem się z wyprzedzeniem Carlosa Sainza, ale nie wiem dlaczego. Minęło sporo okrążeń, zanim dobrze poczułem bolid i było już za późno - ocenił wyścig.

fot. Red Bull