Vettel: Nie wolno nam się ścigać

czw, 5 lipca 2018 godz. 19:29:28 skomentuj F1

Sebastian Vettel | fot. Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel powiedział podczas konferencji prasowej przed GP Wielkiej Brytanii, że liczne kary, które przyznają sędziowie podczas wyścigów i kwalifikacji, ograniczają zawodników w bezpośredniej walce o lepsze pozycje. Kierowca Ferrari został przesunięty o trzy pozycje na polach startowych wyścigu o GP Austrii po tym, jak w kwalifikacjach blokował Carlosa Sainza. Sam Hiszpan przyznał jednak, że zachowanie Niemca nie miało wpływu na jego jazdę.

- Nie jestem fanem tych kar. To trochę nasza wina, ponieważ na piątkowych briefingach narzekamy na pewne decyzje i konsekwencje. Sporty motorowe nie są czarno-białe, więc nie ma dwóch takich samych sytuacji. Nie widzę potrzeby, by podejmowano jakieś kroki za każdym razem, a teraz tak jest. Rozpatrywany jest każdy incydent i tak zwane "incydenty wyścigowe" nie mają już miejsca. W efekcie otrzymujemy jasną instrukcję: "Nie wolno nam się ścigać", ponieważ możemy na tym ucierpieć - mówił Vettel.

- W Austrii nikt nie ucierpiał. Carlos mówił, że to nie był żaden problem, ale i tak otrzymałem karę. To wszystko nie jest potrzebne. Nie chodzi o to, że pozwolą nam na wyłączenie myślenia i szalone manewry, ale czasami, gdy próbujesz przekraczać granice, możesz popełnić błąd. Obecnie wszystko jest sprawdzane przez sędziów i nie podoba mi się to - dodał.

fot. Scuderia Ferrari