Vettel nie wierzy w tempo Mercedesa i Red Bulla

wto, 13 marca 2018 godz. 16:09:17 skomentuj F1

Sebastian Vettel |  fot. Ferrari

Sebastian Vettel powiedział, że tempo Mercedesa i zespołu Red Bull Racing, które obie ekipy zaprezentowały w symulacjach wyścigów podczas przedsezonowych testów F1, może okazać się złudne. Zdaniem wielu Ferrari wyraźnie odstawało pod względem tempa wyścigowego, ale dominowało w symulacji kwalifikacji.

- Nasi konkurenci: Mercedes i Red Bull, podczas symulacji wyścigów używali tylko jednej mieszanki opon, czego nie można robić podczas wyścigów. To ma wpływ na strategię i ostatecznie na wyniki - mówił Vettel.

- Myślę, że zaczynamy sezon z dobrą bazą i naszym autem SF71H. Teraz czekają nas prace rozwojowe, by dalej ulepszać jego potencjał. Ufam mojemu zespołowi. Wiem, jak sprawni i zaangażowani są goście w Maranello - dodał.

- My również wykonaliśmy dobrą pracę nad przebiegiem. Łącznie przejechaliśmy około 4323 km. Jednego dnia pokonałem 188 okrążeń, co daje 875 km. Nie mieliśmy żadnych poważnych problemów z samochodem i dobrze prowadziło się go. Nie mogę doczekać się startu w Australii. Na miejscu będziemy ścigać się w równych warunkach. Jak już mówiłem. Wierzę w nasz samochód - zakończył.

fot. Ferrari