Vettel nie przejdzie do Ferrari

pon, 10 stycznia 2011 godz. 10:47:05 skomentuj F1

Helmut Marko & Sebastian Vettel | fot. Getty ImagesSebastian Vettel byłby "głupi", gdyby teraz przeszedł do Ferrari. Tak uważa doradca Red Bulla ds. motorsportu – Helmut Marko. Mistrz świata niedawno wspominał, że kiedyś chciałby przejść do włoskiej ekipy.

- To normalne, że każdy kierowca marzy o Ferrari i Ferrari chciałoby tak wspaniałego kierowcę, jakim jest Sebastian – powiedział Marko. – Sebastian nie zostawi nas tylko dlatego, że Ferrari jest legendą. Jest wystarczająco inteligentny i wie w jakim czasie to byłoby dla niego odpowiednie.

- Musiałby być głupi, gdyby przeszedł tam, do Fernando Alonso – dodał. – Jesteśmy mistrzowskim zespołem i do czasu, kiedy oferujemy Sebastianowi pakiet, który jest lepszy niż u innych, on nie odejdzie tylko z powodu mitycznej historii.

- Ferrari bardzo stara się o pozyskanie naszych ludzi – odniósł się do przejścia Neila Martina z Red Bulla do Maranello. – Jednak każdy pozostaje na pokładzie. To ważne, ponieważ w naszym zespole jest wyjątkowa atmosfera, którą Ferrari chciałoby mieć.