Vettel: Moim największym rywalem jestem ja sam

czw, 13 września 2018 godz. 16:07:30 skomentuj F1

Sebastian Vettel | fot. Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel przyznał przed rozpoczęciem weekendu F1 w Singapurze, że on sam jest dla siebie największym rywalem w walce o mistrzowski tytuł. Niemiec popełnił w tym sezonie kilka błędów, przez które jego strata do Lewisa Hamiltona wynosi 30 punktów. Kierowca Ferrari nie poddaje się jednak w walce o mistrzowski tytuł.

- Jestem w dość prostej sytuacji. Myślę, że moim największym rywalem jestem ja sam. Mamy świetny samochód. Możemy coś ugrać i mamy ogromne szanse, by zakończyć sezon tak jak my chcemy. Oczywiście w tej chwili liderem jest Hamilton, ale wydaje mi się, że mamy wszystko, by teraz być najlepsi i odrobić straty. Muszę myśleć o sobie. Jeśli będzie dobrze, będę wygrywał i sprawy będą wyglądać coraz lepiej - mówił Vettel.

- Wydaje mi się, że normalny jest fakt, że inni czasami chcą, byś zrobił coś lepiej lub inaczej. Z pewnością dla mnie najgorsze były Niemcy. Najważniejsze jest jednak to, że wiem, co się stało i mogę to wyjaśnić. Wówczas każdy może mieć swój pogląd na całą sytuację. Chciałem wygrać, ale nie skupiam się na tym. Patrzę do przodu i nie myślę o tym, co mogliśmy zrobić, by było inaczej - dodał.

fot. Scuderia Ferrari