Vettel: Ignorowanie halo byłoby głupie

czw, 27 lipca 2017 godz. 17:13:39 skomentuj F1
Tagi: vettel, f1, formula 1, halo

Sebastian Vettel | fot. F1

Sebastian Vettel jako jeden z nielicznych kierowców w czołówce broni decyzji FIA, która postanowiła wprowadzić system halo w sezonie F1 2018. Niemiec podczas konferencji prasowej przed GP Węgier mocno argumentował swoje zdanie.

- Testowałem halo w zeszłym roku w Abu Dhabi. Musisz przyzwyczaić się do tego, ale nie miało to wpływu na widoczność. Trzeba zrozumieć, że ta decyzja ma pomóc nam w razie, gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego. Z pewnością, jeśli spojrzymy na F1 i samochody to rozumiem ludzi, którzy mówią, że to nie jest element auta z F1. Z drugiej strony czasy zmieniają się i potrzebujemy dodatkowej ochrony - mówił Vettel.

- Jakiś czas temu moglibyśmy zaoferować to Justinowi Wilsonowi i myślę, że przyjąłby halo i mogłoby to ocalić jego życie. Nie możemy jednak cofnąć zegara, ale ignorowanie czegoś, co pomaga nam w pewnych sytuacjach, byłoby głupie - dodał.

- Ogólnie rzecz biorąc, to ma nam pomóc i musimy pamiętać o tym. W kwestii estetyki trudno wszystkich zadowolić, ale wydaje mi się, że system halo, który oglądaliśmy w zeszłym roku, nie będzie miał za dużo wspólnego z tym, co zobaczymy za rok. To jedna z rzeczy, które na początku mogą być brzydkie, ale z czasem okazują się niezłe - zakończył.

fot. F1