Vettel: Hamilton zasłużył na tytuł

wto, 7 listopada 2017 godz. 11:57:16 skomentuj F1

Sebastian Vettel |  fot. Ferrari

Sebastian Vettel powiedział w rozmowie z telewizją Sky Sports, że zaprzepaszczenie szans na mistrzowskie tytuły dla Ferrari w sezonie 2017, wzmocni włoską markę na kolejny rok rywalizacji. Niemiec wraz z zespołem zaciekle walczył z Mercedesem i Lewisem Hamiltonem przez pierwszą część sezonu, ale po wakacyjnej przerwie forma włoskiej ekipy znacząco spadła i to Brytyjczyk świętował wywalczenie tytułu na dwa wyścigi przed końcem rywalizacji.

- Nie liczę dni [od ostatniego tytułu-red.]. Chcę zdobyć mistrzostwo z Ferrari. To mój cel i zdaliśmy sobie sprawę, że w tym roku nie udało nam się to. Zespół wciąż ma wiele do zaoferowania, więc kolejna walka będzie łatwiejsza - mówił Vettel.

Niemca zapytano również o to, czy Lewis Hamilton zawdzięcza zdobycie tytułu tym, że jest lepszym kierowcą, czy miał do dyspozycji lepszy samochód.

- Nie podoba mi się to. Mocno walczyliśmy. To był świetny rok, również dla nich, ale nie chcę odbierać mu chwały. Zasłużył na wszystko. Przypieczętował tytuł na dwa wyścigi przed końcem sezonu i zasłużył na zwycięstwo - zakończył.

fot. Ferrari