Vettel bez pośpiechu

czw, 27 lipca 2017 godz. 18:52:17 skomentuj F1

Sebastian Vettel | fot. XPB

Sebastian Vettel podczas konferencji prasowej przed Grand Prix Węgier powiedział, że nie ma pośpiechu z przedłużeniem kontraktu z Ferrari, ale spodziewa się, że zostanie w zespole po sezonie 2017.

Czterokrotny mistrz świata ma umowę z włoską ekipą ważną tylko do końca tego roku. Ferrari informuje, że kontrakt jest na stole. Jednak brak podpisu już wywołał spekulacje na temat przyszłości Vettela.

Vettel sugeruje, że zespół teraz koncentruje się na walce, a na rozmowy kontraktowe przyjdzie czas podczas przerwy letniej.

- Mamy inne rzeczy do zrobienia - powiedział Vettel. - Latem jest trochę więcej czasu, jest kilka tygodni przerwy, kiedy się nie ścigamy, ale teraz mocno skupiamy się na pracy przy samochodzie.

- Kawałek papieru można podpisać bardzo szybko, więc to nie problem.

Zapytany czy chce zostać w Ferrari na sezon 2018, odparł: - Nie widzę powodu, aby nie. Nie jestem na to gotowy w ten weekend, ale nie jestem w pośpiechu i nie sądzę, aby zespół też był. W przeciwnym razie by mi to powiedzieli. Nie ma problemu, nie dzieje się nic złego.

Niemiec w pozytywnym nastroju rozpoczyna weekend na Węgrzech.

- Jest wiele wyścigów. Niektóre będą lepsze, niektóre gorsze. Ostatnie nie były fantastyczne, ale jestem w bardzo pozytywnym nastroju.

- Przyjeżdżamy tutaj wiedząc, że samochód jest mocny i mamy szanse na walkę o zwycięstwo - uznał. - To dobra wiadomość i powinniśmy bardziej przyglądać się pozytywnym kwestiom, niż wyścigowi, który poszedł źle i ułożył się na korzyść Mercedesa.

- Mamy tu kilka elementów, które powinny nam pomóc, a plan zakłada, aby dalej cisnąć. Determinacja i oddanie są wysokie, abyśmy byli na czele - podsumował.

fot. XPB