Verstappen wyzwaniem dla Ricciardo

pią, 2 lutego 2018 godz. 14:19:59 skomentuj F1

Daniel Ricciardo & Max Verstappen

Daniel Ricciardo ocenia, że Max Verstappen to jego jedyny partner zespołowy, który jest w stanie rzucić mu wyzwanie.

Obydwaj ścigają się dla ekipy z Milton Keynes, odkąd Verstappen przeszedł do Red Bull Racing przed Grand Prix Hiszpanii 2016.

Wcześniej Ricciardo jeździł z Sebastianem Vettelem, którego pokonał w klasyfikacji kierowców w 2014 roku. Wśród jego partnerów zespołowych byli również Daniił Kwiat, Jean-Eric Vergne, Narain Karthikeyan i Vitantonio Liuzzi.

Uważa jednak, że to Verstappen wywiera na nim największą presję.

- Nie mówię, że w przeszłości miałem łatwo, ale uważam, że jest pierwszym kierowcą, który realnie stawia mi wyzwanie – powiedział Ricciardo dla motorsport.com. - Wcześniej, kiedy wjeżdżałem w szybki zakręt i pokonywałem go na pełnym gazie, nikt nie robił w ten sam sposób.

- Max przynajmniej próbuje to powtórzyć. Jest mi w stanie dorównać w rożnych rzeczach bardziej, niż inni goście.

Ricciardo pokonywał Verstappena w klasyfikacji mistrzostw przez obydwa sezony, odkąd jeżdżą razem. Jednak w 2017 roku Ricciardo wygrał tylko jeden wyścig, podczas gdy Max stawał dwukrotnie na najwyższym stopniu podium. W kwalifikacjach Holender był lepszy od kolegi w stosunku 13-7, a w wyścigach, w których obydwa samochody dotarły do mety pokonał go 5-2.

Jest przekonany, że w 2016 roku miał zdecydowaną przewagę nad Verstappenem, głównie w czasówkach. Przyznaje jednak, że w minionym sezonie Max już wyraźnie poprawił kwalifikacje.

W 2018 roku spodziewa się zaciętej rywalizacji z partnerem.

- Wiedziałem, że jeśli w przeszłości popełniłem mały błąd, może i tak byłbym przed nim w kwalifikacjach. Teraz, jeśli zrobię coś źle, on jest z przodu. Jeśli nie poskłada perfekcyjnego okrążenia, ja jestem przed nim. Właśnie dlatego powiedziałbym, że jest lepszym kolegą z zespołu.

- Obydwaj podnieśliśmy poprzeczkę i nie możemy sobie pozwolić na błędy, ponieważ zostaniemy pokonani - podsumował.

fot. XPB