Verstappen przeprosił Ricciardo

pon, 31 lipca 2017 godz. 13:34:04 skomentuj F1

fot. XPB

Szef Red Bull Racing - Christian Horner uznał, że FIA była zbyt gorliwa nadając na Maxa Verstappena karę dziesięciu sekund za kolizję z Danielem Ricciardo, do której doszło podczas Grand Prix Węgier.

Incydent miał miejsce w drugim zakręcie tuż po starcie. Verstappen pojechał zbyt szeroko i uderzył w samochód Ricciardo, uszkadzając jego bolid. Australijczyk musiał się wycofać.

Kara nałożona na Verstappena mogła kosztować go miejsce na podium.

Horner uważa, że 10 sekund to było zbyt dużo, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, kiedy Bottas uniknął konsekwencji za kolizję z Verstappenem w GP Hiszpanii, która spowodowała wycofanie kierowcy Red Bulla.

- Myślę, że byli zbyt gorliwi, kiedy spojrzysz na manewr Bottasa w Barcelonie – powiedział Horner. - Rozmawialiśmy o incydentach wyścigowych i widzę to właśnie, jako taki incydent.

- Tak, Max popełnił błąd, ale wyciągnął rękę i przeprosił kolegę zespołowego. Daniel to zaakceptował i tak to się zdarza.

- Myślę, że mamy szczęście. Spędziliśmy z nimi już dwanaście miesięcy, kiedy często startują obok siebie i bez takich kolizji wcześniej. Oczywiście to nie było celowe i ta sytuacja była bardzo frustrująca - dodał.

fot. XPB