Verstappen przeprasza

wto, 18 kwietnia 2017 godz. 11:48:45 skomentuj F1

Max Verstappen | fot. Red Bull

Max Verstappen, który po kwalifikacjach w Bahrajnie niefortunnie skomentował zachowanie Felipe Massy, dziś postanowił przeprosić kibiców oraz Brazylijczyka. Holender podczas sobotniego spotkania prasowego został zapytany, czy zamierza wyjaśnić sobie z Brazylijczykiem kwestie blokowania na torze. Nastolatek odpowiedział: "Cóż, on jest Brazylijczykiem, więc nie ma o czym rozmawiać".

Massa postanowił jednak w niedzielę porozmawiać Verstappenem i ostrzegł go, że takie uwagi z pewnością nie przypadną do gustu brazylijskim kibicom. Dziś Holender postanowił wyjaśnić sprawę.

- Czuję, że muszę wyjaśnić moje uwagi, które pojawiły się po kwalifikacjach. Będąc zapalonym kierowcą, byłem rozczarowany moim ostatnim okrążeniem i moimi reakcjami kierowały emocje. Nie chciałem znieważyć Brazylijczyków, których szanuję i którzy zawsze dobrze witają mnie w swoim kraju. Jednym z najważniejszych momentów mojej kariery jest zeszłoroczne GP Brazylii. Wyjątkowe jest to, że dokonałem tego w kraju tak wielu wielkich kierowców tj. Senna, Fittipaldi czy Piquet. Chciałbym przeprosić wszystkich Brazylijczyków, którzy czują się urażeni i nie mogę doczekać się wyścigu w tym kraju - mówił Verstappen.

fot. Red Bull