Verstappen ma dość pytań o kraksy

czw, 7 czerwca 2018 godz. 18:55:52 skomentuj F1

Max Verstappen | fot. Red Bull

Max Verstappen przyznał w rozmowie z motorsport.com, że ma dość pytań dotyczących jego kraks w tym sezonie i uprzedził, że kolejna osoba, która o to zapyta może zostać "uderzona z główki". Holender cały czas pozostaje w centrum uwagi po serii kolizji, które miał w tym sezonie.

- Jestem naprawdę zmęczony wszystkimi komentarzami, że powinienem zmienić swoje podejście. Nigdy tego nie zrobię, ponieważ doprowadziło mnie to do miejsca, w którym jestem teraz. Nie słucham osób, które mają inne zdanie. To moje sprawa. Jak na razie mamy jeszcze początek sezonu. Nie było tak dobrze, jakbyśmy chcieli. Popełniłem kilka błędów, najgorsze w Monako i w Chinach, ale nie ma sensu o tym mówić, bo to męczące - mówił Verstappen.

- Wydaje mi się, że nie macie lepszych pytań, niż te o to, co wydarzyło się w miniony weekend. Ja skupiam się na tym, co jest przede mną i jestem przekonany, że wszystko może się zmienić. Byłem szybki w każdy weekend. Większy problem pojawiłby się, gdybym był wolny. To jest poważny problem. Tak jak mówiłem. Jestem trochę zmęczony tymi pytania i jeśli dostanę kolejne, to kogoś uderzę z główki - dodał.

- Dwa incydenty były z mojej winy, ale w 2016 roku miałem trzy kraksy w jeden weekend w Monako. Oczywiście nie zdobyłem tylu punktów, ile bym chciał, ale to nie tylko moja wina. Mogło być lepiej - zakończył.

fot. Red Bull