Verstappen buduje swój charakter

śro, 26 lipca 2017 godz. 16:45:05 skomentuj F1

Max Verstappen | fot. Red Bull

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że obecny sezon pozwala Maxowi Verstappenowi na zbudowanie swojego charakteru oraz dojrzałości. Młody Holender w tym roku kilkakrotnie tracił szanse na dobry wynik po awarii swojego samochodu.

- Myślę, że wykazuje on olbrzymią dojrzałość. W momencie awarii wrzały w nim emocje, ale bardzo szybko opanowywał się i skupiał na następnych startach. W tym sezonie staje się on coraz silniejszy. Myślę, że to zbudowało jego charakter. Miał pewne sytuacje w wyścigach, ale szybko koncentrował się na kolejnych rundach. Jego etyka pracy jest bardzo silna - mówił Horner.

- On ma 19 lat, a w tym roku skończy 20. Często łatwo można zapomnieć, że to facet, który nie może wypożyczyć samochodu. Dopiero powinien kończyć edukację i jechać na uniwersytet. Ktoś tak młody czuje presję i oczekiwania. Jego rodacy mocno interesują się nim i podążają za nim po całym świecie. Wystarczy zobaczyć, jak wielu Holendrów było na Silverstone i w Austrii. Jestem pewien, że tak samo będzie na Spa - dodał.

fot. Red Bull