Vasseur: To nie będzie najbrzydszy sezon

śro, 7 lutego 2018 godz. 10:37:24 skomentuj F1

Frederic Vasseur | fot. XPB

Frederic Vasseur, szef zespołu Sauber, odniósł się do jednych z większych kontrowersji w F1, przed nadchodzącym sezonem.

Pojawiają się opinie, że po wprowadzeniu systemu bezpieczeństwa Halo i rezygnacji z grid girls, tegoroczne mistrzostwa będą wyjątkowo „brzydkim sezonem”.

- To są dwie różne rzeczy - powiedział Vasseur. - Grid girls zostaną zastąpione przez grid kids i to mi pasuje. Natomiast Halo dotyczy bezpieczeństwa i przy poważnym wypadku będziemy za to wdzięczni.

Zapytany, czy Liberty Media niszczy DNA F1, Vasseur odparł: - Nic się nie zmieniło na torze, jak do tej pory. To tylko marketing. Nawet nowe godziny startów nie wywrócą F1 do góry nogami.

Tymczasem w Hinwill wszyscy wyrabiają nadgodziny, przygotowując nowy samochód na czas pierwszych przedsezonowych testów.

- Będziemy szybsi, w 2017 roku byliśmy daleko w tyle - kontynuował. - Chcemy walczyć w środku stawki, ale nie zapominajmy, że to projekt długoterminowy.

W zespole panuje duży optymizm po nawiązaniu współpracy z Ferrari w formie sponsora tytularnego, którym została Alfa Romeo. Do pracy przyjęto 50 nowych osób.

- Utożsamiają się z nami i chcą zachować Saubera jako markę. Prawdopodobnie pierwszy raz od czasów BMW, to dla nas tak dobra szansa - podsumował.

fot. XPB