Vasseur obawia się ograniczonych budżetów

wto, 23 stycznia 2018 godz. 13:15:43 skomentuj F1

fot. Sauber F1 Team

Fred Vasseur, szef zespołu Sauber, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że jest przerażony możliwością ośmieszenia F1 w przypadku wprowadzenia ograniczonych budżetów. Szwajcarski zespół z pewnością wiele zyskałby na takim rozwiązaniu, ale wizerunek Formuły 1 mógłby zostać nadszarpnięty, jeśli przekazywane informacje będą dotyczyły jedynie nadużyć budżetowych.

- Jeśli będziemy dysponować takim samym budżetem jak najlepsze zespoły, to ich przewaga zmniejszy się, ale nie jestem pewien co do zapisów regulaminowych. Możemy iść w stronę monitorowania finansów, ale obawiam się tego. Na papierze to może zadziałać, ale w trakcie sezonu może okazać się, że na stronach internetowych pojawią się informacje o tym, że Ferrari lub Mercedes wyda o 10 euro więcej. Coś w tym stylu, dla F1 jest najgorszym scenariuszem pod względem wizerunku. To złe dla fanów, ponieważ najważniejsze staną się budżety. Rozmowy tylko o tym byłyby koszmarem - mówił Vasseur.

- Ograniczając budżet do 150 milionów dolarów, nie wpłynie to na Force India, nie wpłynie na nas i na większość zespołów. Nie biorąc pod uwagę płac kierowców i kosztów marketingu, będzie to dotyczyć trzech ekip. Mercedes zawsze jest w stanie wydać o wiele więcej niż my, co jest w porządku, ale trzeba dać szanse małym zespołom, by walczyły o podia. Jeśli chcemy, by wyścigi były emocjonujące, to Ocon, czy Perez muszą mieć szanse na czołową trójkę w każdym wyścigu. W tej chwili mamy dwa Mercedesy, dwa Ferrari i dwa Red Bulle, a to trochę nudne - dodał.