Vasseur chwali kierowców

wto, 5 grudnia 2017 godz. 12:14:26 skomentuj F1

Leclerc i Ericsson | fot. twitter.com/Ericsson_Marcus

Szef Alfa Romeo Sauber F1 Team, Frederick Vasseur, przyznał, że zespół ma na swoim pokładzie dwóch silnych kierowców, którzy mogą walczyć o bardzo dobre rezultaty w sezonie 2018. W miniony weekend w muzeum Alfy Romeo zaprezentowano nowe malowanie samochodu oraz zawodników: Marcusa Ericssona i Charlesa Leclerca.

- Wszyscy jesteśmy zachwyceni współpracą z Alfą Romeo. Podstawy naszych kontaktów stworzyliśmy w muzeum w Arese. Marcus i Charles tworzą silny duet kierowców na debiutancki sezon ekipy Alfa Romeo Sauber F1 Team - mówił Vasseur.

- Marcus jest doświadczonym kierowcą F1, który dobrze zna procedury i zespół. Jest graczem zespołowym i ma bardzo pozytywne nastawienie. Charles udowodnił swój talent w F2, gdzie wywalczył mistrzowski tytuł. Miał on okazję zaliczyć cztery pierwsze treningi F1. Ponadto dwa razy testował opony i przekonał zespół o swoim profesjonalizmie i charyzmie. Nie mogę doczekać się 2018 roku z tymi kierowcami. Jestem przekonany, że będą doskonale uzupełniać się - dodał.

fot. twitter.com/Ericsson_Marcus