Vandoorne podbudowany współpracą z Renault

czw, 16 listopada 2017 godz. 12:06:00 skomentuj F1

Stoffel Vandoorne | fot. McLaren

Stoffel Vandoorne jest podbudowany ostatnimi wynikami Red Bull Racing, który korzysta z silników Renault.

Kierowca McLarena spodziewa się, że dzięki nawiązaniu współpracy ekipy z Woking z francuskim producentem, od sezonu 2018, zdecydowanie poprawią swoje rezultaty.

- McLaren nadal jest jednym z największych zespołów w Formule 1 - powiedział Belg. - To prawda, że ostatnie lata tego nie odzwierciedlały. Wszyscy wiemy, co było czynnikiem ograniczającym, ale zmieniamy się jako zespół.

- Nadchodzą ogromne przemiany na 2018 rok - dodał.

- Wszyscy bardzo staramy się, aby zespół wrócił na właściwe tory - kontynuował. - Powrócimy do standardów Woking.

25-latek z niecierpliwościa oczekuje na współpracę z Renault, ale przyznaje, że będzie presja, ponieważ ich rezultaty będa porównywane z dokonaniami Red Bull Racing.

- Szczerze mówiąc nie powiedziano mi o tym zbyt wiele - odniósł się do współpracy z Renault. - Oczywiście zespół w stu procentach skupia się na przyszłorocznym pakiecie. Wszystko co do tej pory słyszałem jest pozytywne. To nie odbije się na samochodzie, pomimo, że to duża zmiana. To co widzieliśmy z Renault jest obiecujące, gdy patrzymy na wyniki Red Bulla, ich zwycięstwa i podia. Tak, postawi to nas pod presją, ale pozytywną presją, będziemy mieli bowiem punkt odniesienia.